Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Barvy

 

Vysoce kvalitní olejové barvy značky Bob Ross - určené pro techniku malování na mokré plátno.

Zde vyberte, zda chcete malovat krajinky, květiny, nebo zvířata. Květinové a zvířecí barvy jsou jemnější. Můžete je ale používat i při malování krajinek. Samozřejmě krajinkové barvy můžete také použít při malování květin/zvířat, jsou jen trožku tužší, takže možná budete na zjemnění potřebovat lněný olej.

 

 

 

 

 

Označení barev hvězdičkami a jinými značkami

Hvězdičkami se značí světlostálost nebo odolnost barvy. Barvy totiž mění své vlastnosti a barevnost na světle, na vzduchu, v dešti (vlhkosti), větru atp.  Barvy, které mají značení 3 hvězdičkami a více, svojí barevnost a odolnost ani po 20 letech nezmění.

  • * - nestálá barva (C)
  • ** - středně stálá (B)
  • *** - stálá barva (A) 
  • ****  stálá barva (AA)

Čtverečky (na některých barvách jsou kolečka) označují, které barvy jsou transparentní (lazura) a které krycí

  1. plný čtvereček značí barvu, která velmi dobře kryje a patří do spodních vrstev malby
  2. čtvereček, který je napůl bílý a napůl černý označuje barvy poloprůhledné (ale spíše ještě krycí)
  3. čtvereček, který je celý bílý a uprostřed přepůlený, označuje barvu, která je pololazurní  a patří spíše do vyšších vrstev malby
  4. prázdný čtvereček označuje lazurní barvu a patří do poslední vrstvy malby. Spodní vrstva skrz lazuru prosvítá a vytváří tak nové odstíny, které se často plynule mění. Lom a zpětný odraz světelných paprsků zvyšuje hloubku, svítivost a intenzitu barvy a v horní vrstvě malbu tónově sceluje.

Doba schnutí barev je  závislá od transparentnosti barev. Čím lazurnější barva, tím více oleje obsahuje a pomaleji schne.